ФСК Будінвест
Лідер будівництва котеджів в Україні
УКРАЇНА, м.Київ, вул.Мішіна, 3
 
 
 
 
 
 
  +38 (044) 246-21-54 +38 (044) 246-21-55 +38 (099) 343-30-60
 
Вибір ділянок
Юридичні послуги
Допроектна підготовка
Проектні роботи
Будівельні роботи
Введення в експлуатацію
Експлуатація об'єктів нерухомості
 

Експлуатація об'єктів нерухомості

Експлуатація об'єктів нерухомості

Житловий будинок - це споруда, розрахована на тривалий, що вимірюється десятиліттями, період експлуатації. Збереженню будинку необхідно приділяти найсерйознішу увагу.
Довговічність будинку визначається, в основному, терміном служби стін, так як інші його частини періодично можуть замінюватися, цілком або частково реставруватися. У тому випадку, чи стіни вже не можна відновити, ремонтувати будинок нераціонально.
У дерев'яному будинку його частини зношуються приблизно одночасно зі стінами.
Для продовження терміну служби будинку й окремих конструкцій слід раціонально експлуатувати і своєчасно ремонтувати окремі частини його.
При уважному й дбайливому ставленні довговічність будинку можна значно збільшити. Однією з основних причин руйнування деяких частин будинку є вогкість. Вона руйнує деревину конструкції, викликає її загнивання, розвиток будинкового гриба.
Сирість також сприяє руйнуванню цегляної або шлакобетонних кладки при періодичному проморожуванні і відтаванні.

Залежно від причин виникнення вогкість може бути:
• будівельних,
• конденсаційна,
• від грунтових вод.

Построечних вогкість викликається наявністю вологи в стінових матеріалах, кладок і штукатурних розчинах, глиняного мастилі накату. Джерелом зволоження можуть бути атмосферні опади, що пройшли в той час, коли будинок ще не був підведений під дах.
Для зменшення будівельних вогкості слід застосовувати складні розчини із зменшеною кількістю води, висушені будівельні деталі, уникати глиняного мастила перекриттів, застосовувати суху штукатурку замість звичайної. У тому випадку, якщо це неможливо, слід вдатися до штучного сушіння будинку.
Штучна сушка будинку може бути здійснена в результаті посиленого опалення та вентиляції приміщень в перший рік експлуатації.
Конденсаційна вогкість виникає в будинках з недостатніми теплозахисними властивостями зовнішніх огороджень у будинках з великою відносною вологістю (більше 60%) повітря в приміщеннях, а також зі стінами, непроникними для виходу пари з них, що буває при щільних зовнішніх штукатурках.
Заходами боротьби з конденсаційної вогкістю, так само як і будівельних, є регулярне та достатнє опалення, посилене провітрювання будинку і заборона прання та сушіння білизни в його приміщеннях.
Сирість від грунтових вод зазвичай виникає в результаті недостатньо ретельної укладання гідроізоляційного шару в цоколі цегельного або шлакобетонних будинку. Подальше виправлення цього дефекту пов'язане з великими труднощами, тому гідроізоляції цоколя при зведенні стін забудовник повинен приділити особливу увагу. При вологості деревини 25-35% і температурах від 15 до 25 ° С створюються сприятливі умови для розвитку будинкового гриба, здатного повністю зруйнувати деревину протягом двох-трьох місяців.

З метою попередження виникнення будинкового гриба слід уникати:
• нерегулярної топки печей та недостатнього провітрювання приміщень;
• захаращення холодних зовнішніх кутів будинку шафами, скринями та іншими предметами, такими, що порушують вільну циркуляцію повітря;
• прання та сушіння білизни усередині будинку;
• неохайного змісту санітарних пристроїв (унітази, раковини), що викликає їх засмічення і переливання води на підлогу;
• залишення відкритими слухових вікон на горищі в дощову пору, а також взимку і захаращення горища різними предметами;
• несвоєчасного прибирання снігу з дахів, особливо перед його таненням;
• несвоєчасного відкриття і закладення продухів в цоколі будинку.

У тому випадку, якщо будинковий гриб вже розвинувся і зруйнував деревину, глибоко вражений матеріал, що втратив механічну міцність, треба видалити і спалити. Матеріал, вражений тільки з поверхні, слід очистити і піддати ретельному антисептированию.
Кам'яні стіни в місцях примикання деревини ретельно пропалюють паяльною лампою і антісептіруюг обприскуванням. Якщо уражена будинковим грибом деревина стикалася зі штукатуркою, її видаляють і замінюють новою.
Крім будинкового гриба, деревина руйнується різними комахами-шкідниками (короїди, будинковий точильник, будинковий вусань).
На дерев'яних конструкціях з'являються дрібні круглі або овальні отвори діаметром 1-2 мм, з яких висипається порошок жовтого кольору.
Деревину, уражену шкідниками, потрібно обприскувати з гідропульта або розпилювача розчином фтористого натрію в кількості, що забезпечує хороше змочування деревини, зараженої шкідниками.
Правильна експлуатація будинку неможлива без періодичного ретельного огляду його, забезпечує своєчасне явище і усунення виникаючих дефектів. Такому огляду необхідно піддавати всі доступні частини будинку.
Ознаками ушкодження фундаменту є порушення цілості цоколя і стін. Несправності фундаментів виявляються різними ушкодженнями у стінах і цоколі (тріщини, витріщення поверхні стін, місцеві осідання стін, відхилення їх від вертикалі, випинання цоколів дерев'яних стін).

Дерев'яні будинки
Одночасно з вибором стилю, планування, розташування вашого заміського будинку, вам потрібно буде не менш важливий вибір матеріалу для будівництва.
Будинок з піноблоків
Будівництво заміських будинків з піноблоків
Цегляні будинки
Що таке будинок з цегли
Головна | Послуги | Технології | Команда | Контакти |